- Cart is empty
Pricing Terms
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 29th April 2026 until midnight Tuesday 5th May 2026.
HP LaserJet MFP M234sdw A4 All-in-One Laser Printer - White/Grey (6GX01F)
HP LaserJet MFP M234sdw A4 All-in-One Laser Printer - White/Grey (6GX01F)
Seamlessly take on your day-to-day productivity tasks with the HP LaserJet MFP M234sdw A4 All-in-One Laser Printer! A great investment for your small office, this versatile device packs printing, scanning, and copying capabilities. It also employs dual-band Wi-Fi, allowing you to enjoy a reliable wireless connection and remotely operate your printer via the companion HP Smart app. Furthermore, this unit delivers the fastest two-sided printing in its class, ensuring superb efficiency.
Key Features
*Requires the HP Smart app download. For details on local printing requirements see www.hp.com/go/mobileprinting. Certain features/software are available in the English language only and differ between desktop and mobile applications. Instant Ink subscription may be required.
| Brand | HP |
|---|---|
| Product Type | Mono Laser Printers |
| Model Number | 6GX01F |
| Colour | White |
| Functions |
|
|---|---|
| Compatible Ink Cartridges/Toners | HP 137A Black Original LaserJet Toner Cartridge W1370A, HP 137X High Yield Black Original LaserJet Toner Cartridge W1370X, HP 134A Black Original LaserJet Toner Cartridge W1340A, HP 134X High Yield Black Original LaserJet Toner Cartridge W1340X |
| Compatible Paper Sizes | A4; A5; A6; B5 (JIS) |
| Compatible Paper Types | Paper (laser, plain, rough, vellum), Envelopes, Labels, Cardstock, Postcard |
| Supported Paper Weight | 60 to 163 g/m² |
| Printer USB Cable | Not Included (Sold Separately) |
| Print Resolution | 600 x 600 dpi |
|---|---|
| Document Print Speed | Up to 30 ppm |
| Paper Input Capacity | Up to 150 sheets |
| Paper Output Capacity | Up to 100 sheets |
| Monthly Duty Cycle | Up to 20,000 pages |
| Duplex Printing | Yes |
| Maximum Print Size | A4 |
| Number of Paper Tray | 1 |
| Envelope Printing | Yes |
| Scanner Type | Flatbed |
|---|---|
| Scan Resolution | 600 x 1200 dpi |
| File Formats | JPEG, TIF, PDF, BMP, PNG |
| Scan Area | 216 x 297 mm |
| Scan to E-mail | Yes |
| Automatic Document Feeder (ADF) | Yes |
|---|---|
| Maximum Number of Copies | Up to 99 copies |
| Reduction/Enlargement | 25 to 400% |
| Internal Storage Capacity | 64 MB |
|---|
| Wired / Wireless | Wireless |
|---|---|
| Wireless Frequency Bands | 2.4 GHz & 5 GHz |
| Supported IEEE Standards | 802.11b/g/n |
| Connectivity Type | Bluetooth, Wi-Fi |
| App Enabled | Yes |
|---|---|
| Compatible App | HP Smart app |
| Compatible Operating System | Windows, macOS, Linux |
| Maximum Power Consumption | 453W |
|---|---|
| Standby Power Consumption | 0.6W |
| Product Width | 41.8 cm |
|---|---|
| Product Depth | 30.8 cm |
| Product Height | 29.4 cm |
| Product Weight | 9.5 kg |
| Manufacturers | 12 Months |
|---|
We aim to dispatch orders within 2 days. Delivery costs are calculated based on your location and the size of your order. Furniture may take up to 8 weeks to deliver as most products are made specifically for your order. Some Customer Direct products are shipped from overseas and may take longer to arrive. Some goods may take longer to deliver if a product is currently not in stock. A staff member will contact you where this occurs.
If you feel your product has failed a Consumer Guarantee (as defined by New Zealand Consumer Law) then don't worry you can easily return it to your local Harvey Norman store. We'll even pay for the postage if you live in an area where there is no store. Our returns policy covers any purchased item ( conditions apply).
Buy online and pick up your order free from your local Harvey Norman store — ready in as little as 1 hour for in‑stock items.
We’ll send you a notification when your order is ready to collect.
Important information:
See our Click & Collect page for more information.
We deliver to homes and businesses anywhere in New Zealand.
For in‑stock items, delivery is typically 2–5 business days.
Extra delivery information:
A team member will update you if any delays apply to your order.
Limit 2 per customer. Personal shoppers only. Trade not supplied. Available from 6pm Tuesday 29th April 2026 until midnight Tuesday 5th May 2026.
© 2007-2026 Harvey Norman Stores (NZ) Pty Limited, Private Bag 94035
Manukau, Auckland 2241
All prices are inclusive of GST.
###_stock_availability_###
###_stock_availability_###
###_sla_### at ###_storename_###Delivery to ###_delivery_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
Delivery to ###_customer_address_###
###_delivery_cost_### * indicative only
###_delivery_message_###This product is not available for delivery.
###_click_and_collect_message_### ###_nearest_store_with_stock_message_###










